EN
banner

מחקרים
ומאמרים

קנאביס רפואי בישראל - לקראת עידן חדש

כ-20,000 איש בישראל מחזיקים ברישיון המקנה להם זכות לצרוך קנאביס רפואי. רשימת המחלות המזכות ברישיון מתעדכנת מעת לעת ומומלץ לעקוב אחריה.

קנאביס רפואי בישראל

הוויכוח אודות קנאביס רפואי קיים בישראל כבר שנים, בדומה למדינות רבות בעולם מסיבות ברורות מאליהן. במרבית המדינות, וכך גם בישראל, הקנאביס אסור לשימוש עפ"י חוק, למעט למחזיקים ברישיון רפואי.

למרות הויכוח, כבר לא קיימות חילוקי דעות בנוגע לסגולות הרפואיות של הקנאביס הרפואי. המחקר הרפואי הוכיח כי מה שידעה האנושות במשך אלפי שנים הוא נכון - צמח הקנאביס מועיל מאוד בשימושים רפואיים לשיכוך כאבים, טיפול בדלקות, פרכוסים ועוויתות שרירים. מחקרים מתקדמים מצביעים על כך שקנאביס רפואי מאט הצטברות של נזקי מחלת הסוכרת, מסייע לטיפול במחלות כגון תסמונת טורט ומחלת קרוהן וקשור למערכת החיסונית של הגוף.

קראו עוד על "מהו קנאביס רפואי"
לאור העובדות המדעיות המוצקות החלה להתפתח בעשורים האחרונים תעשייה של קנאביס רפואי, גידולי צמח הקנאביס לשימוש רפואי ומכירתו ברישיון לבעלי היתרים מיוחדים. אפילו מדינות בהן אסור השימוש בתוצרי הקנאביס, כמו בישראל, מותר היום לגדל ולשווק קנאביס רפואי, כמובן בהיתר מיוחד ותחת פיקוח של משרד הבריאות. חברת IMC היא אחת מ-9 מגדלים וספקים מורשים של קנאביס רפואי בישראל.

בישראל יש היום למעלה מ-20,000 אנשים הרשאים לרכוש קנאביס רפואי באמצעות רישיון, וחלקם אף זכאים להחזרים כספיים במסגרת ביטוחי הבריאות השונים. האחריות עליהם חלה על משרד הבריאות אשר משמש כסוכנות ממשלתית לתחום, בתוקף החלטת ממשלה מתאריך 15 בדצמבר 2013, שאמורה להיבחן מחדש בדצמבר הקרוב.
ההחלטה ונספחיה מקיפים את כל ההיבטים הקשורים לניהול התחום בישראל, והיא מייצגת את מדיניות הממשלה לטווח ארוך ובראייה רחבה של התפתחות המחקר הרפואי והצריכה. בין השאר קובעת הממשלה קריטריונים לאיכות המוצר ומגדירה ריכוז מינימלי ומקסימלי של החומרים הפעילים של צמח הקנאביס הרפואי - TBD, THC ו-CBN - בתוצרים המסופקים לצרכנים בעלי הרשיונות. 

השימוש הנפוץ ביותר בקנאביס רפואי בישראל הוא להקלה על כאב. למעלה משליש ממחזיקי הרישיונות צורכים את הקנאביס הרפואי לטיפול שוטף בכאבים שונים: כאבים כרוניים, כאבים הנובעים משורה של מחלות כגון דלקת פרקים, טרשת נפוצה ומחלות אחרות.
שימוש נפוץ נוסף הוא בקרב חולי סרטן הנמצאים בטיפולים כימותרפיים וסובלים מכאבים קשים ותופעות לוואי. שאר הרישיונות מתחלקים בין אנשים שלוקים במחלות שונות, הכלולות ברשימה של מחלות עבורן ניתן לבקש רישיון לצריכת קנאביס רפואי.

על מנת לקבל רישיון לצריכת קנאביס רפואי יש לפנות לרופא מומחה המוסמך להגיש בקשות לקבלת רישיון, עם כל המסמכים הקשורים במחלה. התקנות בנושא הן ברורות והרשימה הכוללת את כל ההתוויות הרפואיות מתעדכנת מעת לעת בהתאם להתפתחויות מדעיות ורפואיות, מומלץ לעקוב אחריה. 

למידע נוסף בנושא קבלת רישיון לקנאביס רפואי

 

 

 

בחזרה לכל מאמרים מדעיים >

חדשות ועדכונים

מרץ 2017

IMC תשתתף בכנס קנאטק 2017, כנס הקנאביס הישראלי בתל אביב.

קרא עוד

כל התכנים והמידע המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד ואינם מהווים בגדר עצה או המלצה, מקצועית או רפואית או אחרת, ואינם בגדר חוות דעת מקצועית ואין בהם כדי להוות תחליף להתייעצות עם מומחה ואין לראותם כמיועדים לכך.

התכנים באתר תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה ומקרה ותלויים בעובדות ובנסיבות של כל מקרה ומקרה וכל אדם ואדם, ועל כן יש להתייחס אליהם במידת הזהירות הנדרשת והמרבית.